ועידת וידאו

מה היא מערכת ועידת וידאו?

מערכת ועידת ווידאו הינה פתרון תקשורתי מבוסס IP (שיחות על גבי האינטרנט או בתוך רשת הארגון) המאפשר יצירת קשר בין אתר לאתר באופן חזותי וקולי. היכולת לבצע ועידת הווידאו (VC Video Conferenc) התאפשרה לפני שנים לא מעטות באיכויות נמוכות יחסית והשתפרה באופן משמעותי במרוץ השנים, הן באיכויות הווידאו, הן באיכויות השמע והן בפשטות השימוש. עד לפני זמן קצר (מספר שנים), קווי התקשורת אשר שימשו את הווידאו קונפרנס לביצוע שיחה היו בטכנולוגית ISDN (על גבי קווי טלפוניה רגילים). עם השנים השתכללו והשתפרו יכולות הVC כאשר השיחות התבצעו בקווי תקשורת מסוג IP – ולא רק בתוך הארגון עצמו אלא גם על גבי האינטרנט. כיום כמות התקשורת ב VC המתבצעת בISDN נמוכה מאוד, וכפי הנראה תיעלם בעתיד הלא רחוק.

תקשורת בווידאו קונפרנס מאפשרת למשתמש בה מגוון רחב של שימושים: החל בהדרכות עובדים הממוקמים מעבר לים או באתרים מרוחקים, שיחות צוותי פיתוח בין אתרים מרוחקים, התייעצות מהירה בין עמיתים אשר מעוניינים לראות גם מחוות, הבעות פנים ולהבין זה את זה טוב יותר, שיחות מול לקוחות מרוחקים או מול ספקים או למעשה – כמעט כל פעולה שעד לא מזמן חייבה אותנו לנסוע על מנת להיפגש פנים אל פנים. ווידאו קונפרנס מגשר על המרחקים, חוסך בעלויות הכרוכות בנסיעות, מאפשר שימוש נכון יותר בזמן העובדים והמנהלים, ויוצר סביבת עבודה טבעית יותר מאשר טלפוניה או מיילים.

יש לזכור כי כאשר מדברים על ווידאו קונפרנס, הכוונה היא לווידאו קונפרנס סטנדרטי: פרוטוקולים או "שפה" מוסכמת המשמשת את המערכות בשני הצדדים "לשוחח" ביניהן. אותם פרוטוקולים כוללים מידע על איכויות הווידאו והאודיו שיועברו על גבי קו התקשורת (ללא קשר לסוגו) וכן יכולות נוספות.

מערכות ועידת הווידאו בנויות ממערכות קצה ומערכות תשתית:

מערכות קצה – מערכות חדר, מערכות אישיות, מערכות למשתמשי PC, ניידים טאבלטים וכן מערכות תשתית – רכזות לביצוע שיחות מרובות משתתפים MCU, שרתי וידאו VCS,Gateway, מערכות הקלטה, מערכות ניהול ותוכנות המאפשרות התממשקות למערכות שונות כדוגמת Outlook, Lync ועוד

Lifesize // ארצות הברית »

ועידת וידאו (חוזי)

תשתית ועידת חוזי לניידים (UVC)

Polycom // ארצות הברית »

טכנולוגיות מידע ותקשורת, ועידת אודיו (שמע) ווידאו (חוזי)

תשתית ועידת חוזי לניידים (UVC)

סגירת תפריט