חשמל חכם

פתרונות החשמל החכם המוצעות על ידי חברת ארדן מבוססות תקן KNX (תקן בינלאומי פתוח) מאפשרות גמישות מרבית בתפעול מערכות תאורה, מיזוג, תריסים, צלונים, וילונות ומערכות נוספות המחוברות למערכת כדוגמת דודי מים, תנורים ומערכות אינטגרטיביות נוספות במתחם לרבות יצירת תרחישים וביצוע שינויים בתפקוד מפסקים וזאת באמצעות פנלים מעוצבים הכוללים מסכי תצוגה, מסכי מגע, התחברות מרחוק ושליטה באמצעות Smartphone , מחשב לוח (Tablets) ועוד.

אנו עובדים עם החברות המובילות בשוק בציוד חשמל חכם: Siemens, Schneider, HDL, IPAS, Vitrea ועוד.

שליטה על תאורה 
המערכת מאפשרת ליצור מספר בלתי מוגבל של הגדרות תאורה ולשמור אותם בזיכרון המפסקים החכמים ובבקרים.

לחיצה על כפתור במפסק או מתן פקודה באמצעות מכשיר ה Smartphone עליו מותקנת האפליקציה המתאימה תבחר / תשלוף את התצורה הנחוצה מהזיכרון ותבצע את מכלול ההפעלות המתאימות. בעזרת תסריטי התאורה הללו יתאפשר למשל מעבר ממצב תאורה רכה המדגישה את מצגת המחשב לתאורה בהירה וחזקה המאופיינת בדינאמיקה של דיון עסקי.

כמו כן ניתן להתאים מצבי תאורה לחדרי ועידת וידאו ולממשק מערכות ניהול תאורה כדוגמת DMX.

כיום בשימוש ישנם בקרים מתאימים שבאמצעות פרוטוקול DALI ניתן לשלוט על כל גוף תאורה (לא רק מעגלי תאורה) תוך מתן כתובת IP ייעודית לכל אחד מהגופים במתחם לצורך כיבוי/הדלקה, עמעום ויצירת תרחישים.

חיסכון באנרגיה 
במשרד, התאורה נדלקת אפילו כאשר יש אור חזק בחוץ ובימים שטופי שמש – תוך בזבוז רב של חשמל. בעזרת שימוש בטכנולוגיית Daylight Control, עוצמת התאורה נשלטת בצורה חכמה ע"פ כמות התאורה החיצונית. כאשר השמש זורחת והאור בחוץ בהיר וחזק, המערכת מעמעמת את התאורה הקרובה לחלונות ובכך תורמת משמעותית לחיסכון בחשבון החשמל. כנ"ל באמצעות שימוש בחיישנים המאפשרים כיבוי/הדלקה של תאורה ו/או מיזוג בהתאם לנוכחות בחדר.

מיתוג חכם לפי זמנים
תאורת מדרגות ומסדרונות במבנים מסחריים גדולים לעיתים רבות מושארת דלוקה בשעות שלאחר הפעילות – תאורה בזבזנית ויקרה.

בעזרת תכונת המיתוג המתוזמן של מערכות החשמל החכם, ניתן באופן אוטומטי לעמעם או לכבות תאורה בשעות שלאחר הפעילות.

בנוסף, יכולת זאת מאפשרת ניתוב זרם חשמלי למכשירי חשמל כגון מדפסות, מכונות קפה וכו' רק בשעות הפעילות.

היכולת הזאת הוכיחה חיסכון אנרגיה באחוזים נרחבים.

גלאי תנועה
ניתן לשפר את השליטה על התאורה בלובי, מסדרונות ובסמוך למעליות בעזרת חיישני תנועה בטכנולוגיית KNX. בשעות שלפני ואחרי הפעילות היומית, המערכת מפעילה את התאורה רק כאשר משהו יוצא מהמעלית למשל. המערכת מעמעמת את התאורה כאשר אין תנועה בחדר. ניתן להשיג חיסכון של מעל 50% בצריכת החשמל בעזרת אלמנט חכם זה. בשעות אחר הפעילות העסקית, המערכת מפעילה את אזעקת האבטחה ומזעיקה את השומר במידה וישנה פריצה או תנועה חשודה בכל קומה או חדר.

מגענים בחדר 
יחידות המגענים הייחודיים של מערכת החשמל החכם מאפשרים שליטה נוחה ויעילה על תאורה בחדרים גדולים בעלי מחיצות וחלוקות משתנות. כאשר המחיצות בחדר ישיבות / דיונים גדול נסגרות לצורך הפרדה וניהול פגישות נפרדות מערכת החשמל החכם בתקן KNX משנה באופן אוטומטי את הפעילות של המפסק החכם בכל חדר.

בסיום הפגישה ולאחר הסרת המחיצות, המערכת מאחדת שוב את תסריטי התאורה לחדר ישיבות אחד גדול.

ויזואליות מרבית
המערכות מאפשרות להעצים את יכולת השליטה של מנהל התחזוקה ע"י מערך שליטה וניתור של כל המכשירים המשולבים בכל קומה במבנה גדול ומורכב. המנהל מקבל מבט כולל על כל הקומות במבנה כולל סטטוס ודוחות מערכת: מבט תלת ממד של המבנה עם אופציה לתקריב של אזורים נבחרים. בעזרת דוחות אילו ניתן לאתר תקלות הדורשות טיפול מידי מבלי לרוץ מעלה / מטה כל היום. דוחות היסטוריית צריכת החשמל יכולים לשמש לניתוח תבניות הצריכה ולחיסכון נוסף.

סימנס // גרמניה » בקרים מתוכנתים, תוכנות שליטה ובקרה, מערכות HMI ומערכות חשמל חכם – פרוטוקול KNX

 

 Schneider // גרמניה » בקרים מתוכנתים, תוכנות שליטה ובקרה, מערכות HMI ומערכות חשמל חכם – פרוטוקול KNX

 

 HDL // סין » בקרים מתוכנתים, תוכנות שליטה ובקרה, מערכות HMI ומערכות חשמל חכם

 

IPAS // גרמניה » ממשקי שליטה – פרוטוקול KNX

סגירת תפריט